XIV Niedziela Zwykła (07. 07. 2019)

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech, wolny od wielu codziennych obowiązków, czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania
    z Panem.
  2. W tym tygodniu patronują nam:

- w poniedziałek: św. Jan z Dukli kapłan, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego,

- w czwartek: św. Benedykt , patron Europy, ojciec monastycyzmu na naszym kontynencie. Jest on krzewicielem zasady: ora et labora (módl się i pracuj).

- w piątek: św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, Główny Patron naszej Diecezji , niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.

1. W sobotę (13 lipca) Procesja Fatimska po Mszy o godz. 18.00.
    O godz. 17.30 różaniec w intencjach fatimskich.
  2. Od lipca rozpoczynamy akcję segregację śmieci przy naszym cmentarzu grzebalnym. Wspólnie będziemy uczyć się tej trudnej sztuki, którą wymuszają obecne czasy i coraz wyższe ceny za odbiór śmieci.
  3. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Sienkiewicza
    i Załuzia. Bóg zapłać.
  4. Zmarł nasz parafianin śp. Jerzy Krukowski z Różana w wieku 81 lat, „Wieczny odpoczynek…”