XIV niedziela zwykła (03. 07. 2016)

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce; swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce;

- 8 VII – św. Jan z Dukli, pustelnik, a później franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

3. Od 4 lipca do końca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 8.00 – 9.00.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

5. Przy plebanii pracowali panowie z Załęża Wielkiego: Brym Ryszard, Daniłowski Stanisław, Smoliński Mateusz, Chełchowski Krzysztof.

6. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny z ul. Sienkiewicza, Słonecznej, Tęczowej, Dzbędza i Zawad (2 rodziny). Bóg zapłać.