XIII niedziela zwykła (26. 06. 2016)

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 w intencji całego Kościoła, papież, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

3. W tym tygodniu:

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.30.

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Mszę św. prymicyjną odprawi o. Tymoteusz Tarnacki - paulin, siostrzeniec księdza proboszcza.

5. Od 4 lipca do końca sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna w godz. 8.00 – 9.00.

6. Burmistrz Gminy Różan informuje, że wyjazd dzieci na kolonie letnie odbędzie się w dniu 4 lipca o godz. 7.30 z Placu Obrońców Różana. W kościele parafialnym pw. Św. Anny o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. z błogosławieństwem dzieci wyjeżdżających na wakacje.

7. Serdecznie dziękujemy Strażakom z OSP Różan, Mroczki, Szygi i Załuzie oraz panu Ireneuszowi Chełchowskiemu z Prycanowa za uporządkowanie cmentarza grzebalnego po wichurze.

8. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny z ul. Warszawskiej, Czystej i Chrzczonek. Bóg zapłać.

9. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane podczas poświęcenia będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji Miva Polska. Wyjeżdżając z parkingu kierujemy się ul. 3-go Maja w stronę cmentarza.