XIII niedziela zwykła (02. 07. 2017)

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary głosił Ewangelię w Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”.

3. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

4. W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca – Msze św. o 7.00 i 18.00; adoracja od 17.00.

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 – 9.00 i od godz. 17.00.

5. Od 3 lipca do końca sierpnia nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 9.00.

6. W dniu dzisiejszym ofiary do puszek są przeznaczone na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji.

7. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Tęczowej.

8. Zmarły nasze parafianki:

- śp. Janina Załęska z Załęża Eliaszy w wieku 87 lat,

- śp. Halina Paczyńska z Różana w wieku 79 lat,

- śp. Adam Parciński z USA (pochodził z Różana) w wieku 32 lat. Wieczny odpoczynek…