XII Niedziela Zwykła (23. 06. 2019)

1. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Solenizantom składamy najlepsze życzenia. Odpust w parafii Kunin.
  2. W czwartek we wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy- zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała. Msza Święta, nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja o godz. 18.00. Po procesji - błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post.
  4. W sobotę, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostrę Anielę Miłońską, która pracuje w Kenii. Po każdej Mszy Świętej Siostra będzie zbierała do puszki ofiary na cele misyjne.
  6. Pani Jagodzie Soin z Chrzczonek serdecznie dziękujemy za odnowienie figury Matki Bożej na Górce Panny Marii.
  7. Strażakom z poszczególnych jednostek OSP oraz pocztowi sztandarowemu z OSP Załuzie dziękujemy bardzo za udział w procesji Bożego Ciała (zaległe podziękowanie).
  8. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Nadnarwiańskiej, Słonecznej, Dzbędza i Brzóze Małe. Bóg zapłać…
  9. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane podczas poświęcenia będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji Miva Polska. Wyjeżdżając z parkingu kierujemy się ul. 3-go Maja w stronę cmentarza.
  10. Na polecenie polskich biskupów, dziś na każdej Mszy św. śpiewamy Suplikacje –„Święty, Boże..” jako wynagrodzenie za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, Obrazu NMP Królowej Polski i innych świętych.
  11. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy życzymy dobrego odpoczynku połączonego z czasem refleksji przepełnionym dobrem duchowym. Wiele rodzin nawiedza Maryjne sanktuaria i ważne dla nas Polaków miejsca. Możliwości jest wiele. Umiejmy z nich mądrze i owocnie skorzystać.
  12. Zmarła nasza parafianka: śp. Genowefa Bełdycka w wieku 88 lat z Chrzczonek (ostatnie lata mieszkała w Wielodrożu – parafia Bogate). „Wieczny odpoczynek...”