XII niedziela zwykła (19. 06. 2016)

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

3. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary składane podczas poświęcenia będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji Miva Polska.

5. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny młodzieży, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania, i rodziny z ul. Warszawskiej, Sienkiewicza i Dzbędza. Bóg zapłać.