XI niedziela zwykła (12. 06. 2016)

1. W tym tygodniu patronują nam:

• 13 VI (poniedziałek) – św. Antoni z Padwy, choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych;
  • 14 VI (wtorek) – bł. Michał Kozal, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau;
  • 15 VI (środa)– bł. Jolanta, wzorowa żona i matka, fundatorka wielu franciszkańskich klasztorów, w końcu przykładna klaryska z Sącza i Gniezna, która zmarła w opinii świętości, a jej grób szybko stał się celem pielgrzymek;
  • 17 VI (piątek)– św. Brat Albert Chmielowski, który w krakowskim nędzarzu zobaczył przede wszystkim potrzebującego człowieka.

2. Jutro, z okazji 13. dnia miesiąca, wspólna modlitwa za wstawiennictwem Pani Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie z procesją po Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym dniu naszymi modlitwami otoczmy księdza Proboszcza z racji Jego imienin.

3. W czwartek (16 czerwca) na Mszy o godz. 18.00 nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego. Spowiedź młodzieży, świadków, rodziców we wtorek od godz. 17.00. Po Mszy zapraszamy do sprzątania świątyni.

4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii a do puszek na KUL i cele edukacyjne Diecezji.

5. W kaplicy Św. Trójcy w Zawadach wykonano nowy ołtarz główny. W kościele zainstalowano cyfrowy rzutnik do wyświetlania tekstów pieśni. Składamy podziękowanie Bankowi Spółdzielczemu z Różana za wsparcie finansowe tego zakupu.

6. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, Tęczowej i KŻR Nadzieja. Bóg zapłać.

7. Zmarła nasza parafianka śp. Halina Mosakowska z Mroczk Rębiszewa w wieku 89 lat. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…