X niedziela zwykła (05. 06. 2016)

1. W tym tygodniu patronują nam:

- 8 VI – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”;

- 10 VI – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy;

- 11 VI – św. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy o godz. 18.00 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. We wtorek (7 czerwca) rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętegoz młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. W sobotę 11 czerwca, po Mszy wieczornej, młodzież złoży wyznanie wiary przed delegatem księdza Biskupa. Obecność obowiązkowa.

5. W dniach 16 – 23. 07. 2016 r. organizujemy kolonie parafialne dla dzieci i młodzieży w miejscowości Murzasichle k. Zakopanego. Więcej informacji u ks. Andrzeja.

6. Ofiary na kościół złożyły dwie rodziny z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać.