Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

VIII Niedziela Zwykła (03. 03. 2019)

  1. Jutro liturgiczna uroczystość św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona naszej prowincji kościelnej – metropolii białostockiej.
  2. Środą Popielcową (6 marca) rozpoczynamy czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem, na znak pokuty, będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). W Wielkim Poście powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  3. W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne od 17.30.
  4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Ofiary składane na tacę podczas Drogi Krzyżowej będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  5. W niedziele Wielkiego Postu na Mszy św. o godz. 9.30 – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  6. W piątek (8 marca) życzeniami i modlitwą otaczamy wszystkie kobiety, matki, żony, siostry i koleżanki.
  7. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość Polaków i Polek, szczególnie dzieci i młodzieży oraz do składania i odnawiania przyrzeczeń abstynenckich.
  8. W dni powszednie Wielkiego Postu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  9. Przy kościele pracowali panowie z:

OSP Załuzie: Strzelecki Stanisław, Kanclerz Janusz, Jóźwik Dominik, Pazik Damian;

Ponikiewki: Mościcki Zbigniew, Załęski Adam, Załęski Roman;

Zawad: Olkowski Stanisław, Wilczyński Stanisław, Szymański Wiesław;

Prycanowa: Chełchowski Ireneusz, Podgurski Jacek.

10. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać…

wzasiegu logo w70pxrngk