V niedziela zwykła (07. 02. 2016)

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

2. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

3. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Ofiary składane na tacę podczas Drogi Krzyżowej będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

4. W niedziele Wielkiego Postu na Mszy św. o godz. 9.30 – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętych pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

6. 11 lutego w GOUK-u w Różanie w godz. 17.00-19.00 odbędzie się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców gminy Różan. Zaprasza się wszystkich zainteresowanych.

7. Komendant Powiatowy Policji w Makowie Maz. kolejny raz kieruje apel w związku z licznymi przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotne i łatwowiernie odnoszące się do nieznajomych. Apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami dzwoniącymi lub pukającymi do naszych drzwi.