V Niedziela Wielkiego Postu (07. 04. 2019)

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłonięte są wszystkie krzyże.
  2. Jutro i we wtorek Msze Święte wieczorne, z racji rekolekcji w Goworowie, będą odprawione o godz. 18.30.
  3. W środę od godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszamy panie i panów z Załuzia, Dzbędza i Różana.
  4. W sobotę o godz. 8.30 sprzed kościoła nastąpi wyjazd naszej młodzieży na Diecezjalne Dni Młodzieży w Ostrowi Mazowieckiej.
  5. Za tydzień obchodzimy Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Procesja z palmami na Mszy Świętej o godz. 12.00.
  6. Chorych w domach będziemy odwiedzać w Wielki Poniedziałek 15 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
  7. Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Różanie zapraszają na akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w czwartek 11 kwietnia w godz. 9.00-13.00 w budynku Zespołu Szkół w Różanie.
  8. W piątek 12 kwietnia Droga Krzyżowa ulicami Różana, po Mszy o godz. 18.00. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy przemarszu. Na Drogę Krzyżową przynosimy ze sobą lampiony.
  9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli Koła Żywego Różańca „Światło” i „Męskie” oraz z Załuzia . Bóg zapłać.
  10. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać.
  11. Zmarli nasi parafianie: śp. Zofia Modzelan-Owczarek z Drozdowa (pochodziła z Różana) w wieku 69 lat, śp. Halina Załęska z Ponikiewki w wieku 84 lat i śp. Ryszard Kmiołek z Załuzia w wieku 59 lat „Wieczny odpoczynek…”