Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna (29. 04. 2018)

  1. We wtorek rozpocznie się maj, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się w naszej świątyni o godz. 18.00 na Mszę św. i majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej.
  2. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  3. W czwartek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00.

Podczas Eucharystii o godz. 9.30 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny oraz Strażaków. Zapraszamy poczty sztandarowe.

  1. W tym tygodniu przypadają:

- I piątek, Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja 7.30 - 9.00; W tym dniu Ks. Biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

- I sobota, Msze św. do Serca Maryi o godz. 7.00 i 18.00.

  1. Rozpoczęliśmy prace związane z remontem domu parafialnego.
  2. Od 8 maja rozpoczynamy Nabożeństwa poświęcenia pól, w czasie których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w pracy, zdrowie, zgodę i miłość w rodzinach. Nabożeństwa będą się rozpoczynać o godz. 20.00. Przynosimy do poświęcenia ziemię:

- 8 V (wtorek) – Brzóze Małe i Duże

- 9 V (środa) - Dzbądz

- 10 V(czwartek) - Paulinowo

- 11 V (piątek) – Mroczki Rębiszewo

- 12 V (sobota) - Pruszki

7. Zmarł nasz parafianin: śp. Krzysztof Chrzanowski z Różana w wieku 59 lat. Wieczny odpoczynek…

wzasiegu logo w70pxrngk