Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2015)

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30 i 16.00. O godz. 11.30 modlitwa różańcowa za zmarłych po której przejdziemy na cmentarz grzebalny. Tam zostanie odprawiona Msza św. (w przypadku deszczu w świątyni). Następnie procesja żałobna na cmentarzu. Po procesji będziemy święcić pomniki zbudowane w tym roku. Zainteresowane rodziny niech podejdą do nas księży i wskażą te pomniki (na cmentarzu). Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Zawadach.

2. W poniedziałek (2 XI) – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy o 9.00 procesja żałobna wokół kościoła. O 17.30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiary na podzwonne.

3. Od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Trzeba być w stanie łaski i przyjąć Komunię Świętą oraz odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

4. Można zamawiać wypominki roczne. Jest to wyraz naszej troski i pamięci o zmarłych.

5. 3 XI o godz. 18.45 Msza św. w Załuziu na zakończenie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz przejmą mieszkańcy Pruszk.

6. W tym tygodniu przypadają:

- I czwartek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

- I piątek, Msze o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.00, 9.00 i 18.00.

Adoracja w godz. 7.30-9.00 i 17.00-18.00.

- I sobota, Msza o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

7. W dniach 5 – 8 XI po Mszy wieczornej będą miały miejsce rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw naszej parafii. Chętne małżeństwa prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

 

8. Są już dostępne nasze parafialne kalendarze na 2016 rok.

 

9. W przyszłą niedzielę przypada VII dzień solidarności z Kościołem prześladowanym (Syria). Ofiary do puszek na „Kościół w Potrzebie”.

 

10. Na cmentarzu grzebalnym i przy kościele pracowali panowie z Ponikwi Wielkiej: Janiszewski Kazimierz, Dzikowski Ryszard, Głażewski Henryk, Ryszard i Wiesław Kordowscy; z Zawad: Olkowski Stanisław, Wilczyński Stanisław, Szymański Wiesław. Bóg zapłać.

 

11. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul. Poniatowskiego, Kościuszki, Sienkiewicza, Brzuze Małe, Załęża Eliaszy i Paulinowa.

 

12. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Adamowa – 4 worków zboża, Ponikiewki –6 worków zboża, Paulinowa, ul. Rolnej, Czystej, Kopernika, Curie Skłodowskiej, Kilińskiego, Mostowej, Fortowej.

 

13. Ks. Dziekan dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie zmarłego ojca a także wszystkim, którzy łączyli się w modlitwie.

 

14. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Halina Białobrzewska z Chrzczonek w wieku 87 lat,

- śp. Zdzisław Garwacki z Mroczki Kawki w wieku 69 lat,

- śp. Mieczysława Załęska z Różana w wieku 100 lat. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…