Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2020)

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (24.05.2020)

  1. We wtorek Dzień Matki. Wszystkim naszym kochanym Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Dobry Bóg obdarza Was swoim błogosławieństwem, łaską zdrowia, dobrych dzieci i wnuków, a Najświętsza Maryja Panna uprasza u Swego Syna zdrowie duszy i ciała. W tym szczególnym dniu modlić się będziemy za Was wszystkie, a zmarłym Matkom będziemy wypraszać niebo.
  2. W piątek wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki. Kościół przygotowuje się do tej uroczystości poprzez nowennę do Ducha Świętego.
  4. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas Kończy się zatem czas spowiedzi wielkanocnej – podstawowego obowiązku chrześcijańskiego wynikającego z przykazań kościelnych. Zachęcamy do spowiedzi świętej. Przestańcie bać się przychodzenia do kościoła. Wielu katolików ma jakieś dziwne lęki – eklezjofobię. Nie boicie się chodzić ulicą, przebywać w sklepach, a boicie się świątyni i wody święconej. Zastanówmy się nad sobą i swoim postępowaniem. Ile w tym jest z logiki, a ile z fobii – przesadnego strachu.
  5. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ulicy Poniatowskiego i Załęża Gartki. Bóg zapłać.
  6. Zmarł nasz parafianin śp. Krzysztof Jabłonowski z Pruszk w wieku 44 lat. „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk