Uroczystość Trójcy Świętej (16. 06. 2019)

1. Dziś na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas czwartych razem z rodzicami przeżywają Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom dzieci dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dar ołtarza.
  2. W Kaplicy w Zawadach o 12.00 – suma odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej. Po procesji Katolicki Festyn Rodzinny w tym urokliwym zakątku naszej parafii. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  3. Jutro o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za kończący się rok szkolny. Na tę Eucharystię zapraszamy dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Zespołu Szkół, nauczycieli i rodziców. Z tej racji zachęcamy również do spowiedzi wszystkich uczniów.
  4. We wtorek 18 czerwca na Mszy o godz. 18.00 Biskup Janusz Stepnowski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Ofiary składane w czasie tej uroczystości przeznaczone są na duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji.
  5. W czwartek, 20 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 16.00. Po Eucharystii o godz. 9.30 wyruszymy w Procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszego Różana. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w latach poprzednich, i udekorowanie naszych domów. Zapraszamy całą asystę procesyjną. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale również młodsze i starsze, zapraszamy do sypania kwiatków (prośba, aby każda dziewczynka przyniosła kwiatki do sypania, przynajmniej reklamówkę). Próba sypania kwiatów w środę o godz. 17.00. Serdecznie prosimy o pomoc w zakupieniu kwiatów do ołtarzy zarówno mieszkańców miasta jak i wiosek. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Udział w Procesji Eucharystycznej nie wy-starczy. Można zyskać odpust zupełny za współuczestnictwo w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
  6. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy o godz. 12.00.
  7. W następną niedzielę 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

Za tydzień po każdej Mszy Świętej święcimy pojazdy. Ofiary składane przy poświęceniu samochodów przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji „MIVA Polska”.

Taca następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łomży.

1. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina z ul. Nadnarwiańskiej. Bóg zapłać.
  2. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Zofia Kaczmarczyk w wieku 92 lat,

+ śp. Wacława Godlewska w wieku 88 lat,

+ śp. Józef Owczarczyk w wieku 79 lat, wszyscy z Różana, „Wieczny odpoczynek…”