Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (07.06.2020)

Uroczystość Trójcy Świętej (07. 06. 2020)

 

  1. Dziś w Kaplicy w Zawadach o 12.00 – suma odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej.
  2. Jutro wspomnienie świętej Jadwigi, Królowej.
  3. W czwartek, 20 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 16.00. Po Eucharystii o godz. 9.30 wyruszymy w Procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszego Różana. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w latach poprzednich, i udekorowanie naszych domów. Zapraszamy całą Asystę Procesyjną. Strażaków z OSP, dziewczynki młodsze i starsze, zapraszamy do sypania kwiatków (prośba, aby każda dziewczynka przyniosła kwiatki do sypania, przynajmniej reklamówkę). Próba sypania kwiatów w środę o godz. 17.00. Serdecznie prosimy o pomoc w zakupieniu kwiatów do ołtarzy zarówno mieszkańców miasta jak i wiosek. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Udział w Procesji Eucharystycznej nie wystarczy. Można zyskać odpust zupełny za współuczestnictwo w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”.
  4. W piątek, po Bożym Ciele, nie obowiązuje post.
  5. W sobotę (13 czerwca) Procesja Eucharystyczna będzie połączona z Procesją Fatimską. O godz. 17.30 Różaniec Fatimski.
  6. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy o godz. 12.00.
  7. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Sw., którą będą przeżywały dzieci z czwartych klas.
  8. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Teofila Kołodziejska w wieku 93 lat z Szelkowa,

+ śp. Stanisław Kołakowski w wieku 58 lat z Różana,

„Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk