Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego (25.10.2015)

1. W środę (28 X) święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W tym dniu przypada 90 rocznica powstania Diecezji Łomżyńskiej. Wczoraj w Łomży odbyły się uroczystości jubileuszowe z udziałem naszych Pasterzy, Kapłanów, władz samorządowych i wiernych.

2. Kończy się październik. Czy miałeś różaniec w ręku? Jest jeszcze szansa. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Niech to będzie również okazja do duchowego przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – możliwość spowiedzi.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30 i 16.00. O godz. 11.30 modlitwa różańcowa za zmarłych po której przejdziemy na cmentarz grzebalny. Tam zostanie odprawiona Msza św. (w przypadku deszczu w świątyni). Następnie procesja żałobna na cmentarzu. Po Eucharystii będziemy święcić pomniki zbudowane w tym roku. Zainteresowane rodziny niech podejdą do nas księży i wskażą te pomniki (na cmentarzu). Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Zawadach.

4. W poniedziałek (2 XI) – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy o 9.00 procesja żałobna wokół kościoła. O 17.30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami jednorazowymi. Tradycyjnie w tym dniu składamy ofiary na podzwonne.

5. Od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Trzeba być w stanie łaski i przyjąć Komunię Świętą oraz odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

6. Można zamawiać wypominki roczne. Jest to wyraz naszej troski i pamięci o zmarłych

7. Bardzo prosimy o pomoc Panów i Panie w pracach na cmentarzu grzebalnym: w środę – Ponikiew Wielka, we czwartek - Zawady. Do pracy będą potrzebne: grabie, łopaty, widły i koniecznie ciągnik z przyczepą. Prace rozpoczynamy o 9.00.

8. W dniach 5 – 8 XI po Mszy wieczornej będą miały miejsce rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw naszej parafii. Chętne małżeństwa prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii.

9. Przy głównym wejściu do naszej świątyni są ustawione dwie nowe, granitowe kropielnice oraz zawieszone krzyże. Wchodząc do kościoła nie zapominajmy o znaku krzyża, uczynionego przez zanurzenie ręki w wodzie święconej.

10. Dziś liczenie wiernych.

11. Ofiary na remont organów złożyły rodziny z ul. Czystej, Ostrowskiej, Sienkiewicza, Rolnej, Hallera, Gdańskiej i Lazurowej.

12. Ofiary na Seminarium i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Pruszk – 8 worków zboża, Szyg –11 worków zboża, Załęża Gartki – 6 worków zboża, Kaszewca i Białobrzegu, Mroczk Rębiszewa, Zawad, Podborza, oraz bloku 6C, 6B (klatki 3 i 5) i część ul. Cmentarnej.

13. Przypominamy o obywatelskim i patriotycznym obowiązku, jakim jest wzięcie udziału w wyborach parlamentarnych.

14. Zmarł śp. Henryk Bardłowski, ojciec naszego ks. proboszcza. Msza św. pogrzebowa za zmarłego, pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, odbędzie się we wtorek 27 października 2015 r., o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…