Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 25.10.2020r.

1. W środę przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza .
  2. W tych dniach trwa intensywne sprzątanie grobów na cmentarzu. Bardzo prosimy o dokonywanie segregacji wynoszonych śmieci. Niewielki wysiłek z tym związany bardzo ułatwia pracę przy wywożeniu śmieci. Wydaje się, że są bardzo wyraźne oznakowania pojemników i boksów na śmieci biodegradowalne (ziemia, trawa, żywe kwiaty ale bez foliowych toreb i worków). Dbajmy o porządek i ład również w miejscu składowania cmentarnych śmieci.
  3. 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, oddajemy cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 9.30 i 16.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 12.00, o ile nie będzie zakazu z strony Rządu. Następnie Procesja Żałobna na cmentarzu. Po procesji będziemy święcić pomniki zbudowane w tym roku. Zainteresowane rodziny niech podejdą do nas księży i wskażą te pomniki. W Uroczystość Wszystkich Świętych   jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy świętej.
  4. W poniedziałek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlimy się za zmarłych, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy o 9.00 procesja żałobna wokół kościoła. O 30 różaniec za połączony z wypominkami jednorazowymi.
    W tym dniu składamy ofiary na podzwonne.
  5. Papież Franciszek ogłosił, że przez cały listopad odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki - dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.
  6. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy: ul. Rolnej, Hallera, Lwowskiej, Wileńskiej, Gdańskiej (domy prywatne),bloków 6B, 6D i 6E przy ul. Gdańskiej oraz Ponikwi Wielkiej. Bóg zapłać!
  7. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Jan Małkowski z Warszawy w wieku 85 lat,

+ śp. Remigiusz Czesław Kołakowski z Mroczk Rębiszewa w wieku 69 lat,

+ śp. Rafał Stepnowski z Różana w wieku 43 lat,

+ śp. Maria Brokowska z Załuzia w wieku 67 lat, „Wieczny odpoczynek…”