Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2020r.

1. Umiłowani Bracia i Siostry, Święta Narodzenia Pańskiego wyrażają tajemnicę wcielenia Bożego Syna. Jezus Chrystus przyjął ludzkie ciało, abyśmy mogli Go poznawać, kochać i naśladować. On staje pomiędzy nami jako Emmanuel – Bóg z nami, i pragnie – szczególnie dziś – byśmy zachowując żywą wiarę, naśladowali Go, niosąc nadzieję i pokój całemu światu doświadczonemu pandemią. Przeżywając radość z Narodzenia Zbawiciela życzę Wam – umiłowani Diecezjanie – wraz z Biskupem Tadeuszem, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Chrystus, Wcielone Słowo Boga, obdarza Was swoimi łaskami, zachowa w zdrowiu, wspiera i umacnia w podejmowaniu życiowych zadań i obowiązków w Nowym 2021 Roku. Z całego serca wszystkim błogosławię + Janusz STEPNOWSKI – Biskup Łomżyński
  2. Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest Miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom, Gościom z Ks. Pawłem życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

1. Dziś Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w Kaplicy.
  2. W piątek (26 XII) Święto Świętego Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30;
    00 i 16.00. W Kaplicy o 10.45. Taca przeznaczona będzie na potrzeby KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  3. W niedzielę (27 XII) będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny. Jest to święto patronalne naszych Sióstr, które należą do Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkie polskie rodziny.
  4. Siostrze Alinie dziękujemy za mobilizację dzieci do uczestnictwa w Roratach i przynoszenie ozdób na choinkę, własnoręcznie wykonanych. Przez cały adwent dzieci ubierały drzewko, które wyróżnia się przy Żłóbku.
  5. Świąteczne podziękowania składamy:
  • Siostrom za przygotowanie żłóbka Panu Jezusowi i świąteczne dekoracje w świątyni,
  • Firmie „Narew Styl” za ofiarowane świerki do kościoła i zbudowanie szopki na parafialnym parkingu,
  • Stowarzyszeniu Nasze Wspólne Sprawy za udekorowanie szopki przed kościołem,
  • Grupie Modlitewnej za codzienne odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia,
  • wszystkim, którzy brali udział w codziennych Roratach. Bóg zapłać!