Święto Świętej Rodziny (31. 12. 2017)

1. Kończy się rok Pański 2017. Bogu dziękujemy za wszelkie łaski, które każdy z nas otrzymał i jednocześnie przepraszamy za wszelkie zło popełnione
    w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie. Uczynimy to dzisiaj w nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym o godz. 16.00.
  2. 2017 rok w statystyce parafialnej wyglądał następująco:

Chrzty- 39; Bierzmowanie - 41; Małżeństwa - 21; Zmarłych- 51, Komunii Św. rozdano 61 tysięcy.

Już trzeci rok obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza rodziny naszej parafii. Mamy nadzieję, że wędrujący Pan Jezus w znaku Obrazu rozbudzi naszą wdzięczność i miłość do Zbawiciela pełnego miłosierdzia.

W kościele parafialnym:

- zamontowano żaluzje w górnych oknach wieży;

- wstawiono dwoje drzwi przeciwpożarowych na strychu kościoła;

- na dachu umieszczono turbowenty – wentylatory.

W kaplicy Św. Trójcy w Zawadach:

- pomalowano dach i wnętrze kaplicy;

- wykonano nowy ołtarz soborowy;

- w zakrystii wstawiono regał i uporządkowano sprzęty procesyjne.

Przygotowaliśmy projekt rozbudowy domu parafialnego i całą dokumentacją z nim związaną

Wszystkie zobowiązania naszej parafii względem instytucji kościelnych i państwowych są uregulowane na bieżąco. Wszystkim ofiarnym i życzliwym parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc i wsparcie.

1. Jutro Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy Nowy Rok 2018. Z racji tej Uroczystości jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Porządek nabożeństw jak w niedzielę (oprócz kaplicy w Zawadach). Od wielu lat w tym dniu modlimy się o pokój na świecie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30 - 9.00 i od 17.30.
  3. W sobotę, 6 stycznia – pierwsza sobota miesiąca - przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach K + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. Po Mszy o godz. 12.00 ulicami naszego miasta (3 Maja i Pl. Obrońców Różana) przejdzie Orszak Trzech Króli. Do udziału zapraszamy całe rodziny, szczególnie dzieci w przebraniach.

Stowarzyszenie Aktywnych Pań w Załuziu zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd 6 stycznia o godz. 18.00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Różanie.

1. Od wtorku do końca stycznia w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna rano.
  2. Porządek kolędy:

2 styczeń (wtorek)

Chrzczonki

Ul. Kościuszki, Witosa

2 księży

3 styczeń (środa)

Mroczki Rębiszewo

Ul. Królowej Bony, Kilińskiego

Ul. Fortowa, Mostowa

4 styczeń (czwartek)

Pruszki

Ul. Sienkiewicza