Święto Niepodległości (XXXII Nd. Zw. 11. 11. 2018)

1. Symbolem naszej wdzięczności Bogu za dar Niepodległości będzie pamiątkowa tablica umieszczona w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Na mosiężnej tablicy z zarysem ikony Jasnogórskiej są umieszczone słowa: ,,Ojczyznę wolną pobłogosław Panie. Bogu Wszechmogącemu, Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski – rodakom, którzy dla Ojczyzny ratowania poświęcili swoje siły, talenty ducha i umysłu a w czasie wojen i powstań narodowych oddali swoje życie. W stulecie odzyskania Niepodległości wdzięczni mieszkańcy Ziemi Różańskiej. 11 listopada 2018 r.” Tablica została ufundowana przez naszą Parafię, Gminę Różan i Stowarzyszenie Nasze Wspólne Sprawy. Poświęcenie i odsłonięcie nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 09.30.
  2. W piątek 16 listopada obchodzimy święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
  3. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rozbudowę naszego domu parafialnego.
  4. Szkoła Podstawowa w Różanie przystąpiła do akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (komputery, telewizory, sprzęt RTV i AGD) szkoła otrzyma sprzęt sportowy lub materiały biurowe. Akcja potrwa do 16 listopada (piątek). Miejsce zbiórki – Oczyszczalnia ścieków w Różanie, ul. Dolna 19.
  5. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Załęża Ponikiewki (5 worków zboża), Załęża Wielkiego, Załęża Eliasze, ul. 3 Maja, Szkolnej 8, Placu Obrońców Różana.

Ofiary na kościół złożyły rodziny z Załuzia, Brzuze Małe, Chrzczonek, Paulinowa, ul. Warszawskiej, Tęczowej i Placu Obrońców Różana. Bóg zapłać.

1. Msza święta po różańcowa w intencji mieszkańców Załęża Wielkiego zostanie odprawiona 16 grudnia o godz. 12.00.
  2. Stowarzyszenie Aktywnych Pań w Załuziu oraz Gminy Ośrodek Kultury w Różanie zapraszają na spektakl z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę pod tytułem „Pociąg do Wolności”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 w GOUK-u.
  3. Zmarł nasz parafianin śp. Wiesław Kołodziejski z Załuzia w wieku 52 lat. „Wieczny odpoczynek…”