Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2022 r.

 1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami składanymi na tacę. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę 30.10.2022 r. będziemy gościć w naszej parafii ks. Emiliana ze Zgromadzenia Księży pallotynów. O. Misjonarz przybliży nam orędzie Matki Bożej z Kibeho w Afryce. Przywiezie też osobliwe pamiątki, dzięki czemu będzie można ubogacić siebie duchowo, a także wesprzeć dzieło Misyjne, do czego Was gorąco zachęcamy.
 3. Dzisiaj w naszym dekanacie w Szelkowie odpust parafialny św. AS\. Szymona i Tadeusza.
 4. Kończy się październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy codziennie o 17.30 na modlitwę różańcową. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 5. W piątek (28 października) – święto świętych Apostołów Szymona i Juda Tadeusza. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy o 10.00 społeczność Zespołu Szkół w Różanie z okazji Dnia Patrona św. Jana Pawła II.
 6. W tych dniach trwa intensywne sprzątanie grobów na cmentarzu. Bardzo prosimy o dokonywanie segregacji wynoszonych śmieci. Niewielki wysiłek z tym związany bardzo ułatwia pracę przy ich wywożeniu. Śmieci biodegradowalne (ziemia, trawa, kwiaty, liście) wrzucamy bez foliowych toreb i worków.
 7. Uroczystość Wszystkich Świętychw tym roku mamy nadzieję, że przeżyjemy normalnie, bez obostrzeń sanitarnych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30 i 9.30.     O godz. 11.30 Różaniec za Zmarłych po którym przejdziemy na cmentarz grzebalny. Tradycyjnie o 12.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu. Następnie procesja żałobna na cmentarzu. Po procesji będziemy święcić pomniki zbudowane w tym roku. Zainteresowane rodziny niech podejdą do nas księży i wskażą te pomniki. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 16:00.
 8. Pawłowi dziękuję za organizację Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę z naszej parafii i opiekę nad młodzieżą naszego Zespołu Szkół, która odbyła się w piątek. Bóg zapłać!
 9. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie w Kościele z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 10. Ofiary na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy Słonecznej, Marzanny, Mroczk Rębiszewa, Prycanowa, Dzbędza, Zawad – Ponikwi, 2 osoby indywidualne i dwie ofiary z różańca. Bóg zapłać!
 11. Zmarli:

        † Wiesław Romuald Kaczmarski z Różana w wieku 67 lat

      † Krystyna Modzelan z domu Waszelewska, lat 97 z parafii Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim (pochodziła z Różana). Pogrzeb odbędzie się we wtorek 25.10.2022 r. o godz.13.00, a o 12.00 różaniec w Kościele. „wieczny odpoczynek”