Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne XXV Niedziela Zwykła - 20.09.2020r.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie. Jako wierzący powinniśmy wspierać i promować media katolickie.
  2.  Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Zachęcamy do udziału w Scholi, Liturgicznej Służbie Ołtarza – Ministranci, w Grupie Promyków Maryi.
  3. Jutro przypada liturgiczne Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. W środę wspominamy Św. Ojca Pio, Kapłana i stygmatyka
  4. Za tydzień na Mszy św. o 9.30 będziemy przeżywać radosną uroczystość Pierwszej Komunii Św. Dzieci z rodzicami do Spowiedzi przystąpią w piątek o 17.00
  5. Przy plebanii pracowali z Kaszewca i Białobrzegu: Danuta Zajda, Piotr Zajda, Henryk Biedrzycki, Stanisław Białobrzeski, Mieczysław Dawidczyk i Andrzej Jobda z Różana. Bóg zapłać!
  6. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Sienkiewicza. Bóg zapłać!
  7. Dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na media katolickie „Radio Maryja” i „Radio Nadzieja”.
  8. Zmarli nasi parafianie śp. Krystyna Kaczmarska z Różana w wieku 66 lat i   śp. Krzysztof Brokowski z Załuzia w wieku 43 lat, „ Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk