Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020r.

  1. Tegoroczny Tydzień Misyjny będziemy przeżywać pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Hasło to zaprasza nas, abyśmy odczytywali je w kontekście bieżącego roku duszpasterskiego, w którym Kościół w Polsce zaprasza nas do głębokiego, przeżywanego z wiarą i zaangażowaniem udziału we Mszy św. A przecież – jak uczy papież Franciszek – to właśnie spotkanie z Chrystusem w Eucharystii jest podstawowym motywem naszej radości, nadziei i posługi w ewangelizacji. I każde takie spotkanie kończy się przecież liturgicznym, ale i misyjnym posłaniem: Idźcie!
  2. W czwartek wspominamy Św. Jana Pawła II, naszego wielkiego
  3. W następną niedzielę – Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Taca będzie przeznaczona na prace prowadzone przy domu parafialnym.
  4. Burmistrz Gminy Różan informuje o możliwości udziału w spisie rolnym przez Internet. Można skorzystać z punktu spisowego w Urzędzie Gminy lub zadzwonić na Infolinię Spisową i spisać się podczas rozmowy z rachmistrzem telefonicznym. Z rolnikami, którzy nie spisali się do tej pory samodzielnie, może się kontaktować rachmistrz.
  5. Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane datki na leczenie małej Zosi Pawłowskiej. Zosia choruje na nowotwór w oczach, tzw. siatkówczak. Operacja w USA kosztuje 1,5 miliona złotych. Dziewczynka jest bliską krewną ks. Jana Pawłowskiego.
  6. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego informuje, że na terenie Diecezji Łomżyńskiej powstaje Poradnia Terapeutyczna „Zacznij żyć”. Będzie ona prowadzona przez ks. Artura Rostkowskiego, który jest absolwentem Szkoły Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień. W poradni będą mogły uzyskać pomoc osoby dotknięte uzależnieniami czy problemami życia codziennego. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej zacznijzyc.org., na plakatach i wizytówkach. Poradnia znajduje się w Ostrołęce na ulicy Gen. Fieldorfa-Nila 7/27.
  7. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Sienkiewicza, Nowej i Nadnarwiańskiej. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Hallera, Poniatowskiego, Sienkiewicza i Kaszewca. Bóg zapłać!
  8. Zmarli nasi Parafianie: śp. Tadeusz Perzanowski w wieku 65 lat i śp. Stanisław Janiszewski w wieku 78 lat, obaj z Różana, „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk