Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2022 r.

 1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
 2. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Materialnie wspierać będziemy tę inicjatywę poprzez składanie dobrowolnych ofiar do puszek.
 3. W tym tygodniu patronują nam:
 • poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński, po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
 • wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
 • czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty, prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
 • sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II, papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.
 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. Natomiast w dniu dzisiejszym na WSD w Łomży. Bóg zapłać!
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie w Kościele z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.
 3. Ofiary na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy Różana z ul. Rolnej, ul. Poniatowskiego, Bursztynowej, Diamentowej, Szmaragdowej, Topazowej, Agatowej, Czystej, Kopernika, Placu Obrońców Różana, Gdańskiej domy prywatne, Załęża Sędzięta, Paulinowa i Pani z Chrzczonek. Bóg zapłać!
 4. Zmarli:

        † Ksiądz Kanonik Wacław Czajkowski w wieku 87 lat, emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Nowogrodzie, pochowany w rodzinnej parafii w Kobylinie Borzymach,

          † Mieczysław Jóźwik z Różana w wieku 81 lat,

          † Zofia Cychowska z Podborza w wieku 86 lat, „wieczny odpoczynek”