Ogłoszenia Parafialne XIX Niedziela Zwykła

XIX Niedziela Zwykła – 09.08.2020r.

1. W tym tygodniu modlimy się przez wstawiennictwo świętych:
  • jutro - św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika,
  • we wtorek - św. Klary, Dziewicy,
  • w piątek - św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika.
  1. W czwartek (13 sierpnia) – Dzień Fatimski. O 17.30 różaniec fatimski. Po Mszy św. wieczornej procesja ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
  2. 15 sierpnia, w sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. Jednocześnie jest to święto Wojska Polskiego. Matce Bożej dziękujemy za opiekę na naszym narodem i Jej zawierzamy przyszłość naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane o 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. O 9.30 Msza w intencji Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi narodowej przy naszych domach i mieszkaniach.
  3. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
  4. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
  5. W następną niedzielę odpust ku czci Świętego Rocha, patrona od epidemii i chorób zakaźnych, w Kaplicy Świętej Trójcy w Zawadach. Msza odpustowa   z Procesją Eucharystyczną o 10.45. Taca będzie przeznaczona na prace prowadzone przy domu parafialnym.
  6. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina z Chrzczonek. Bóg zapłać!
  7. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Wacław Napiórkowski z Małk w wieku 80 lat,

+ śp. Marek Lewandowski z Różana w wieku 41 lat, „Wieczny odpoczynek…”