Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

ogłoszenia parafialne VI niedziela wielkanocna (17.05.2020)

VI Niedziela Wielkanocna (17.05.2020)

  1. Dziś i jutro w całej Polsce dziękujemy Bogu za wspaniały dar dla naszej Ojczyzny, Kościoła i świata, za Świętego Papieża Jana Pawła II. Na dziękczynieniu, wspominaniu i uroczystym obchodzeniu setnej rocznicy urodzin Wielkiego Polaka nie powinniśmy poprzestać. Trzeba poznawać i wcielać w nasze życie mądrość nauczania i niezwykłą świętość Wielkiego Papieża.
  2. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania, Zielonymi Swiątkami.
  3. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Od dzisiejszej niedzieli została zwiększona liczba wiernych uczestniczących w nabożeństwach. Apel i prośba – Drodzy Parafianie, czas już wracać do czynnego i rzeczywistego uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.
  5. Nasze Siostry Zakonne mieszkają już w domu parafialnym na ul. Panny Marii 8. Po dwóch latach „tułaczki” Siostry wróciły na stare – nowe śmieci. Siostry składają serdeczne podziękowania strażakom i ludziom dobrej woli za pomoc podczas przeprowadzki z Domu Pogrzebowego do domu parafialnego. Siostry modlą się i wypraszają Boże błogosławieństwo dla życzliwych i dobrych ludzi. Jako proboszcz parafii Różan dziękuję gorąco Panu Kordowskiemu Mirosławowi za bezinteresowne użyczenie domu pogrzebowego Siostrom do zamieszkania na całe 27 miesięcy. Żadnego naszego parafianina, niestety nie było na to stać!!!
  6. Śmietniki po obu stronach cmentarza grzebalnego przeznaczone są tylko na śmieci z naszej nekropolii. Nie wolno, nie powinno się przynosić lub przywozić śmieci domowych, ze swego podwórka lub odpadów budowlanych. Przed główną bramą cmentarza jest monitoring. Naprawdę czynny i rejestrujący śmieciarzy, którzy podrzucają, często w sposób bezczelny, całe worki śmieci. Sprawa została udokumentowana i przekazana naszej policji. W najbliższych dniach zamontujemy monitoring również po drugiej stronie cmentarza. Chce się wołać: ludzie opamiętajcie się i szanujcie pracę tych, którzy troszczą się o nasz parafialny cmentarz, jego wygląd i czystość.
  7. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ulic: Poniatowskiego, Kościuszki(2 rodziny), Uklei, Dzbędza i Załęża Eliasze. Bóg zapłać!

wzasiegu logo w70pxrngk