Ogłoszenia parafialne V niedziela Wielkiego Postu (29.03.2020)

V Niedziela Wielkiego Postu (29. 03. 2020)

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłonięte są wszystkie krzyże.
  2. Za tydzień obchodzimy Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

3.W tym tygodniu będziemy przeżywać:

I Czwartek - wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o

powołania kapłańskie od godz. 17.30;

I Piątek – Msze św. w godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Pierwszopiątkowe adora

cje Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30-9.00 i od 17.30

I Sobota - wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa od

godz. 17.30.

1. Chorych w domach będziemy odwiedzać w sobotę 4 kwietnia od godz. 9.00.Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub telefonicznie.
  2. Biskupi polscy udzielili dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Zachęcają do korzystania z transmisji radiowej lub telewizyjnej Mszy św. Żeby zadośćuczynić temu obowiązkowi nie wystarczy tylko Mszę św. oglądać. Powinniśmy brać czynny udział    w Świętej Liturgii (modlimy się wspólnie, odpowiadamy na wezwania, śpiewamy pieśni, przyjmujemy odpowiednie postawy i duchowo przyjmujemy Komunię św.).
  3. Intencje mszalne wcześniej zamówione będą odprawiane zgodnie z terminem.