Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa (05.04.2020)

Niedziela Palmowa (05. 04. 2020)

 

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Chrystusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
 2. Ci, którzy będą chcieli skorzystać ze spowiedzi świętej zapraszamy od jutra do Wielkiej Środy. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek
  i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez uczestnictwo w transmisjach radiowych lub telewizyjnych.
 4. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu Kościół Św. dziękuje Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa,
  z tej racji prosimy o modlitwę za kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, księży pochodzących z naszej wspólnoty oraz tych, których Pan postawił na drodze naszego życia.
 5. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W dniu, w którym dla naszego zbawienia umarł na Krzyżu Jezus Chrystus Kościół nie sprawuje Mszy Św. Wszystkich obowiązuje post ścisły. Krzyż wyjątkowo w tym roku adorujemy przez przyklęknięcie lub skłon głowy. Odpust zupełny za udział w adoracji krzyża. Po Liturgii Pan Jezus będzie wystawiony w Najświętszym Sakramencie przy Grobie Pańskim. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 6. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Odpust zupeł-ny za czynny udział w odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. Liturgia Wielkiej Soboty będzie ograniczona (nie będzie poświęcenia ognia i procesyjnego wejścia do kościoła). Adoracja Jezusa Eucharystycznego w Grobie Pańskim przez cały dzień. W Wielką Sobotę nie ma poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Przed śniadaniem wielkanocnym ojciec lub ktoś z rodziny odczyta modlitwę błogosławieństwa. Modlitwa znajduje się na stronie naszej parafii, w gablocie przed kościołem i w wersji papierowej wyłożona jest na stoliku z gazetami.
 7. W I dzień Świąt Wielkanocnych Rezurekcja o 6.00 rano bez procesji eucharystycznej. Następne Msze Św. o 9.30, 12.00. i o 16.00, /nie będzie Mszy w Kaplicy/.
 8. Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 o 10.45 w Kaplicy i o 12.00 i 16.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.
 9. Ofiarę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Prycanowa oraz KŻR „Światło” i „Męskie”. Ofiary na potrzeby parafii złożyły rodziny z ul. Lazurowej i Spokojnej. Bóg zapłać.
 10. Każdy kto chciałby złożyć ofiarę na potrzeby naszej parafii, może to uczynić wpłacając na konto parafii.

Nr konta parafii: 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010.

wzasiegu logo w70pxrngk