Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkanocna (03.05.2020)

IV Niedziela Wielkanocna (03.05.2020)

 1. W łączności z Jasną Górą, duchową stolicą Polski, dokonujemy dziś w naszych parafiach, Aktu Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa        i Matce Bożej Królowej Polski.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw  o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Prosimy o gorące modlitwy w naszych rodzinach w intencji świętych, gorliwych i ofiarnych powołań          z naszej parafii i Ojczyzny.
 3. Jutro św. Floriana – patrona strażaków. Druhom i druhnom z OSP już dziś składamy najlepsze życzenia…
 4. W środę ( 6 maja ) święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. 8 maja (piątek) Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje post. Odpust            w Sieluniu.
 6. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby WSD w Łomży.
 7. Nasza Diecezja zrezygnowała z wydawania tygodnika „Głos Katolicki”. Biskup Łomżyński zdecydował o podjęciu współpracy z tygodnikiem „Idziemy”, który jest gazetą diecezji Warszawsko-Praskiej. Jest to bogate pismo pod względem jakości i szaty edytorskiej. Cena jednego egzemplarza wynosi 5zł. Zachęcamy do lektury nowego pisma.
 8. Trwamy w radosnym czasie wielkanocnym. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W tym niezwykle trudnym roku, nie było rekolekcji wielkopostnych. Z serca zachęcamy do spowiedzi świętej. Przez cały maj, przed każdą Mszą św. w dni powszednie i niedziele spowiadamy, czyli czekamy w konfesjonałach.
 9. Tradycyjne nabożeństwa poświęcenia pól w tym roku musimy odwołać. Módlcie się bracia i siostry w domach, przy krzyżach i kapliczkach. Główne intencje modlitwy:
 • niech dobry Bóg uchroni nas od pandemii koronawirusa i klęski suszy,
 • prosimy o nawrócenie i przemianę serc wielu naszych parafian i rodaków.

       10.Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ulicy Poniatowskiego i

             Sienkiewicza. Bóg zapłać!

   11.Zmarła śp. Jadwiga Martyńska – Proniewska z Warszawy, /pochodziła

         z Różana/ w wieku 84 lat. „Wieczny odpoczynek …”

wzasiegu logo w70pxrngk