Ogłoszenia parafialne III niedziela Wielkiego Postu (15.03.2020)

III Niedziela Wielkiego Postu (15. 03. 2020)

1. W czwartek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła oraz wszystkich mężczyzn i ojców. Będziemy prosić św. Józefa o opiekę nad naszymi rodzinami, parafią i Ojczyzną.
  2. Wyjątkowo w tym roku z racji zagrożenia epidemią nie będzie rekolekcji wielkopostnych. W te zaplanowane dni będziemy odprawiać Msze święte o wyznaczonych godzinach. Między Mszami będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będziemy z Ks. Piotrem spowiadać. U Pana Jezusa Zbawiciela świata będziemy szukać ratunku przed grożącymi nam niebezpieczeństwami duszy i ciała.
  3. W naszej parafii wszystkie Msze św. będą odprawiane bez zmian, jak do tej pory. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, Godzinki do NMP są przez Ks. Biskupa odwołane. Zachęcamy wszystkich parafian do wytężonej modlitwy, postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia Bożego błogosławieństwa, łaski wiary, pobożności i miłości do Boga i naszych bliźnich oraz oddalenia od nas epidemii.
  4. Wielki Post w tym roku jest czasem szczególnym i wyjątkowym. Zagrożenie epidemią jest znakiem dla świata, Kościoła i dla nas wierzących. Bóg upomina się o naszą modlitwę, posty – wyrzeczenia i umartwienia oraz jałmużnę – czyny chrześcijańskiej miłości. Nadzwyczajna sytuacja zmusza, nie tylko wierzących, do pogłębionego przeżywania tego świętego czasu czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Paschalnych. Trzeba odłożyć imprezy imieninowe, urodzinowe, rodzinne i inne, niestety często mocno zakrapiane alkoholem. Trzeba odnaleźć drogę do Boga, cierpiącego i dźwigającego Krzyż Zbawiciela. Jest to czas modlitwy, bardzo dokładnego rachunku sumienia i poważnie potraktowanego spotkania z Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania. Niech to będzie okazja do prawdziwego nawrócenia i może opamiętania. Nie wolno nam tego czasu zmarnować. Za świętym Pawłem wołamy: „Prosimy, pojednajcie się z Bogiem”.
  5. Patronami od chorób zakaźnych i epidemii są święty Roch i św. Rozalia. W kościele naszym będziemy w czasie każdej Mszy świętej odmawiać modlitwę do św. Rocha. W domach prosimy, byście odmawiali modlitwę do św. Rozalii. Obrazki z tą modlitwą i wizerunkiem świętej, bardzo dobrze znanej w naszym dekanacie, wyłożone są na stoliku z gazetami.
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyło Koło Żywego Różańca „Nadzieja”. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Spokojnej, Sienkiewicza i Chrzczonek. Bóg zapłać.
  7. Zmarła nasza parafianka śp. Alina Borczon z Dzbędza w wieku 75 lat. „Wieczny odpoczynek …”.