Ogłoszenia parafialne II niedziela Wielkiego Postu (08.03.2020)

II Niedziela Wielkiego Postu (08. 03. 2020)

1. Trwa Wielki Post. Święty czas modlitwy, umartwienia, wyrzeczeń i wypełniania dobrych i szlachetnych postanowień w pracy nad sobą.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiane jest w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
  3. Kościół w Polsce przygotowuje się do ważnych uroczystości. 18 maja będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. 7 czerwca będzie beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Chętni na wyjazd autokarowy na beatyfikację Wielkiego Prymasa mogą zapisywać się u państwa Wróblewskich w Różanie na Placu Obrońców Różana. Ci którzy wybierają się samochodami osobowymi powinni zgłosić się do parafii do 29 marca celem zarezerwowania kart wstępu i kart parkingowych. Liczba kart parkingowych jest ograniczona.
  4. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w budynku parafialnym.
  5. Ofiary składane dzisiaj do puszek przeznaczone są na wsparcie projektów misyjnych, które realizują polscy misjonarze poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
  6. W sytuacji zagrożenia epidemiologicznego – koronawirusa Pasterz naszej diecezji zarządził by w dzisiejszą niedzielę w czasie każdej Mszy św. były śpiewane Suplikacje. Jest to specjalna modlitwa błagalna z prośbą o oddalenie wszelkich nieszczęść.
  7. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Józef Bloch z Dzbędza w wieku 76 lat;
  • śp. Eugeniusz Ciborowski z Załęża Wielkiego w wieku 71 lat;
  • śp. Marcin Przeradzki z Różana w wieku 87 lat;
  • śp. Krzysztof Jakóbowski z Prycanowa w wieku 61 lat;

„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie”