Ogłoszenia parafialne I niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu (01. 03. 2020)

1. Dziś obchodzimy po raz dziesiąty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy

Niezłomnych - Wyklętych. Zamordowanym przez władze komunistyczne PRL

dlatego, że walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę, należy się z naszej strony

pamięć i modlitwa.

1. 4 marca (środa) przypada liturgiczna Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona naszej prowincji kościelnej. Święty Kazimierz jest patronem Polski i Litwy.
  2. W tym tygodniu przypadają:

- I czwartek miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30

- I piątek miesiąca, Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. Wystawienie Najświęt-

szego Sakramentu od 7.30 do 9.00.

- I sobota miesiąca, Msze św. do Matki Bożej w godz. 7.00 i 18.00. Wystawienie

Najświętszego Sakramentu od 17.30.

1. Caritas Polska od kilku lat zwraca uwagę na wartość solidarności

międzypokoleniowej. Dlatego zachęca wszystkich, przede wszystkim dzieci i

młodzież do włączenia się w Jałmużnę Wielkopostną poprzez skarbonkę

miłosierdzia, do której przez Wielki Post zbiera się pieniądze, które są

konkretnym wyrzeczeniem przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Uczmy

w naszych rodzinach młode pokolenie wrażliwości i chęci pomocy drugiemu

człowiekowi.

1. Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce wraz z Wydziałem   Duszpasterstwa

Ogólnego zapraszają na pierwsze Diecezjalne Spotkanie Kobiet, które odbędzie

się w sobotę 7 marca br. w Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce. Odbywać

się ono będzie pod hasłem: „Być jak Maryja”. Początek spotkania o godz. 10.00.

Zachęcamy nasze parafianki do udziału w tym modlitewnym przedsięwzięciu.

1. W następną niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na wsparcie projektów misyjnych poprzez Dzieło Pomocy „ Ad Gentes”. Składając ofiary możemy wesprzeć 1903 polskich misjonarzy i misjonarki w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych.
  2. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Tadeusz Woźniak z Załęża Wielkiego w wieku 83 lat,

+ śp. Marian Chełstowski z Małk w wieku 95 lat: „Wieczny odpoczynek…”