Ogłoszenia parafialne I niedziela adwentu

I Niedziela Adwentu (01. 12. 2019)

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, z którą chciejmy duchowo przygotować się na narodzenie Jej Syna w naszych sercach, rodzinach i naszej parafii. Bez czynnego uczestnictwa we Mszach świętych ku czci Niepokalanej Dziewicy – Roratach jest to niemożliwe.
  2. Msze św. Roratnie będą odprawiane tylko w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży - kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych  umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Dzieci na Msze Roratnie przynoszą lampiony i anioły do losowania.
  3. W dni powszednie Adwentu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 połączona z modlitwą w intencji powołań do służby Bożej. W piątek Msze Święte do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja w godz. 7.30 - 9.00 i od 17.00. Na 17.00 przychodzą kandydaci do bierzmowania. W sobotę Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30.
  5. W następną niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe połączone z 40-godzinnym nabożeństwem. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. dr Zbigniew Skuza wicerektor WSD w Łomży. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek będą przeznaczone na ten cel.
  6. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Polnej, Gdańskiej (domy prywatne), Poniatowskiego (cała) i ulice przyległe, Nowej, Nadnarwiańskiej, Warszawskiej (cała), Przemysłowej, Poniatowskiego (bloki 15A i 15 B), Szyg nad Narwią. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z Załęża Gartki, Prycanowa, Brzóze Małe. Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu Siostry z opłatkami będą odwiedzać mieszkańców…