Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Parafialne - I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.

 1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
 2. Msze św. Roratnie będą odprawiane tylko w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży – kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki środy i piątki o godz. 18.00. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień i wyrzeczeń. Dzieci na Msze Roratnie przynoszą lampiony i ozdoby choinkowe do losowania figurek Dzieciątka Jezus. W dni powszednie Adwentu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. Jutro modlimy się do świętego Andrzeja, Apostoła a w czwartek do świętego Franciszka Ksawerego, Kapłana.
 4. W tym tygodniu przypadają:
 • I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie od 17.30,
 • I piątek – Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 7.30-9.00 i od 17.30,
 • I sobota – Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową od 17.30.
 1. W następną niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe połączone z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Słowo Boże będzie głosił Ks. Kan. Tadeusz Podbielski.
 2. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Spokojnej, Warszawskiej(cała), Przemysłowej, Uklei, Marzanny, Poniatowskiego(cała), Bursztynowej, Diamentowej, Szmaragdowej, Topazowej, Agatowej, Polnej, Dolnej i Leśnej. Bóg zapłać!
 3. Siostry w tym tygodniu będą roznosić opłatki…
 4. Zmarli nasi parafianie:

                                             † śp. Marek Parszczyński z Różana w wieku 52 lat,

                                             † śp. Jerzy Gutowski z Prycanowa w wieku 61 lat „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk