Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 07.11.2021r.

  1. W wtorek 9 listopada świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata
  2. W czwartek, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie naszej Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. O godz. 9.30 Msza św. za Ojczyznę. Zapraszamy poczty sztandarowe. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag narodowych.
  3. W tym tygodniu wspominamy świętych:
  • w środę - św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
  • w czwartek św. - Marcina z Tours, Biskupa
  • w piątek - św. Jozafata, Biskupa i Męczennika
  • w sobotę - Pierwszych Polskich Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  1. W następną niedzielę solidaryzujemy się z Kościołem Prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy i pomoc materialną, składając ofiary do puszek.
  2. Do końca listopada można składać ofiary na wypominki roczne.
  3. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Parkowej, Poniatowskiego, Gdańskiej (3 rodziny), Warszawskiej, Nadnarwiańskiej, Warszawy, Pruszk, Szyg, Prycanowa, Załęźa Gartki. Na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy ul. Rolnej, Nowej, Nadnarwiańskiej, Sienkiewicza, Hallera, Lwowskiej, Wileńskiej, Ostrowskiej, Zawad, Miłon i Załuzia. Bóg zapłać!

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk