Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022 r.

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.
 2. W środę 9 listopada świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata
 3. W piątek, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie naszej Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 12.00 i 16.00. O godz. 9.30 Msza św. za Ojczyznę. Zapraszamy poczty sztandarowe. Po Mszy św. uroczyste przejście z Kościoła na Plac Obrońców Różana i złożenie kwiatów przy pomniku. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag narodowych. W bieżącym roku Narodowe Święto Niepodległości przypada w piątek, który to dzień, zgodnie z obowiązującymi przepisami Kościoła, posiada charakter pokutny (por. kan. 1250 i 1251 KPK). Święto to jest obchodzone uroczyście i dlatego kierując się dobrem duchowym Wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Duszpasterzy, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. + Janusz Stepnowski - Biskup Łomżyński
 4. W tym tygodniu wspominamy świętych:
 • w czwartek - św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
 • w piątek św. - Marcina z Tours, Biskupa
 • w sobotę - św. Jozafata, Biskupa i Męczennika
 1. W następną niedzielę solidaryzujemy się z Kościołem Prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy i pomoc materialną, składając ofiary do puszek.
 2. Do końca listopada można składać ofiary na wypominki roczne.
 3. Ofiary na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy: ul. 3 Maja. Bóg zapłać!
 4. Zmarli:

        † Kazimiera – Magdalena Sławińska z domu Radzińska z Różana w wieku 94 lat,

        † Elżbieta Jakóbowska z domu Dąbek z Prycanowa w wieku 71 lat, „wieczny odpoczynek”