Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021r.

  1. Kończy się październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy codziennie o 17.30 na modlitwę różańcową. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
  2. W czwartek (28 października) – święto świętych Apostołów Szymona i Juda Tadeusza.
  3. W tych dniach trwa intensywne sprzątanie grobów na cmentarzu. Bardzo prosimy o dokonywanie segregacji wynoszonych śmieci. Niewielki wysiłek z tym związany bardzo ułatwia pracę przy ich wywożeniu. Śmieci biodegradowalne (ziemia, trawa, kwiaty, liście) wrzucamy bez foliowych toreb i worków.
  4. Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku mamy nadzieję, że przeżyjemy normalnie, bez obostrzeń sanitarnych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.30 i 9.30.     O godz. 11.30 Różaniec za Zmarłych po którym przejdziemy na cmentarz grzebalny. Tradycyjnie o 12.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu. Następnie procesja żałobna na cmentarzu. Po procesji będziemy święcić pomniki zbudowane w tym roku. Zainteresowane rodziny niech podejdą do nas księży i wskażą te pomniki. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 16:00.
  5. Na bardzo drogie zagraniczne leczenie chorej Julki Kierzkowskiej z Jedwabnego, za zgodą Księdza Biskupa Ordynariusza, będą zbierane ofiary do puszek.
  6. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Poniatowskiego, Gdańskiej (3 rodziny), Sienkiewicza, Polnej, Kościuszki, Uklei, Kilińskiego, Ostrowskiej, Ostrołęki, Miłon, Chrzczonek (2 rodziny), Kaszewca, mieszkańcy Adamowa. Na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy Adamowa, Kaszewca, Białobrzegu, Pruszk, ul. Cmentarnej, Pogodnej, bloku 6A (cały), Poniatowskiego (od centrum). Bóg zapłać!
  7. Zmarła nasza parafianka śp. Lucyna Gołyś z Makowa Mazowieckiego (mieszkała w Ponikiewce) w wieku 94 lat, „ Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk