Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021r.

1. Dziś przeżywamy doroczny odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego. Matce Najświętszej zawierzamy nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat.
  2. W naszej Ojczyźnie przeżywamy XXI Niedzielę Papieską. Bogu dziękujemy za dar Wielkiego Świętego Polskiego Papieża. Dziedzictwo myśli, nauczania i świętości Jana Pawła II trzeba podejmować, rozważać i wprowadzać w życie. Dzieło Nowego Tysiąclecia buduje żywy pomnik papieża w sercach i umysłach naszej młodzieży. Materialnie wspieramy dziś tę inicjatywę poprzez składanie dobrowolnych ofiar do puszek.
  3. W środę po Mszy św. wieczornej Procesja Fatimska.
  4. W czwartek Święto Edukacji Narodowej. Wszystkim pedagogom i pracownikom obsługi naszych Szkół składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, mocy Ducha Świętego i opieki NMP w trudzie kształtowania umysłów i serc naszych dzieci i młodzieży. O to modlić się będziemy gorąco w czasie nabożeństwa różańcowego.
  5. W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę bł. Honorat Koźmiński, kapłan, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
  • w piątek św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła,
  • w sobotę św. Jadwiga Śląska.
  1. W przyszłą niedzielę:
  • na Mszy św. o godz. 16.00 Biskup Janusz Stepnowski poświęci pomnik św. Jana Pawła II przed naszym kościołem. Na tę ważną uroczystość zapraszamy wszystkich parafian.
  • będziemy gościć przedstawicieli Związku Piłsudczyków RP Oddział w Szczuczynie, którzy swoim śpiewem ubogacą liturgię. Po każdej Mszy św. do puszek będą zbierać ofiary na Aleję Pamięci Zasłużonych w walce o niepodległość Polski. Aleja powstaje w Szczuczynie
  • Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Misje oraz rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele.
  1. Przy sprzątaniu kościoła pracowały panie z Załuzia Ewa Brant, Barbara Pazik i z Różana Monika Kosińska. Bóg zapłać!
  2. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Parkowej, Hallera, Tęczowej, Czystej (2 rodziny), Poniatowskiego (2 rodziny), Gdańskiej (2 rodziny), Szyg i Ponikiewki. Na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy Prycanowa. Bóg zapłać!
  3. Zmarł nasz parafianin: Śp. Franciszek Mróz z Ponikwi Wielkiej w wieku 70 lat, „Wieczny odpoczynek…”