Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021r.

1. W następną niedzielę przeżywać będziemy doroczny odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny, Królowej Różańca Świętego. Matce Najświętszej zawierzamy nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat. Przez Różaniec uczmy się pięknej sztuki życia w pokoju i zgodzie z Bogiem i otaczającymi nas bliźnimi. Msza święta główna o godz. 12.00 połączona z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną na odpustową procesję. Nie będzie Mszy Świętej w Kaplicy Świętej Trójcy.
  2. Za tydzień będziemy obchodzić XXI Niedzielę Papieską pod hasłem „Nie lękajcie się”. Zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny pod nazwą „Dzieło Nowego Tysiąclecia” , które wspiera młodzież z ubogich rodzin.
  3. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zwraca się do nas o wsparcie w postaci ofiar pieniężnych. Dary te są dużą pomocą dla tej uczelni, którą całkowicie utrzymują wierni i kapłani naszej diecezji. Jesienną zbiórkę na Seminarium Duchowne łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o odbieranie list w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Można składać ofiary na Wypominki Roczne za Zmarłych. Nowy rok „wypominkowy” zaczyna się od pierwszej niedzieli listopada.
  5. W środę na godzinę 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła, przed odpustem, panie i panów z Załuzia i Różana.
  6. W tym tygodniu patronują nam:
  • Jutro 4 października – św. Franciszek z Asyżu, diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
  • we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska , zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia.
  1. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Witosa, Tęczowej , Paulinowa, Załęża Gartki i Podborza. Bóg zapłać!