Ogłoszenia Duszpasterskie XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022 r.

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  2. W następną niedzielę przeżywać będziemy doroczny odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny, Królowej Różańca Świętego. Matce Najświętszej zawierzamy nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat. Przez Różaniec uczmy się pięknej sztuki życia w pokoju i zgodzie z Bogiem i otaczającymi nas bliźnimi. Msza święta główna o godz. 12.00 połączona z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy Asystę Procesyjną na odpustową procesję. Nie będzie Mszy Świętej w Kaplicy Świętej Trójcy.
  3. W sobotę rozpoczęliśmy październik – miesiąc poświęcony NMP, Królowej Różańca Świętego. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiać o godz. 17.30. z racji uczestnictwa dzieci o wcześniejszej porze, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00 lub 12.00. Zachęcamy do udziału w tym niezwykle ważnym i miłym Matce Najświętszej nabożeństwie.
  4. Można składać ofiary na Wypominki Roczneza Zmarłych. Nowy rok „wypominkowy” zaczyna się od pierwszej niedzieli listopada.
  5. W tym tygodniu przypada:
  • I Czwartek miesiąca – Msze św. o godz. 07.00 i 18.00 z modlitwą o powołania do służby w Kościele
  • I Piątek Miesiąca – Msze św. o godz. 07.00, 09.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 07.30 – 09.00.
  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu, założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;
  • środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska, zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.
  1. Dziś składane ofiary przy wyjściu do puszek przeznaczone są na Caritas. Bóg zapłać!
  2. Ofiary na potrzeby naszej parafii, Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy Miłon, Szyg, Ponikwi Wielkiej, Załęża Eliasze i ul. Hallera, Lwowskiej i wileńskiej. Bóg zapłać!
  3. Zmarli: Ksiądz Prałat prof. dr hab. Witold Jemielity, w 87. roku życia, w 63. roku kapłaństwa emerytowany Kapłan Diecezji Łomżyńskiej, profesor nauk teologicznych, wieloletni profesor Akademii Teologii Katolickiej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.