Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022 r.

  1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz 108 obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. W I sobotę miesiąca 01.10.2022 r. rozpoczynamy październik – miesiąc poświęcony NMP, Królowej Różańca Świętego. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w tym niezwykle ważnym i miłym Matce Najświętszej nabożeństwie. Oby w naszej parafii nie było domu, czy rodziny, w której nie rozbrzmiewałaby modlitwa różańcowa.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
  • wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo, prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
  • środa, 28 września – Święty Wacław, książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
  • czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
  • piątek, 30 września – Święty Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
  • sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
  1. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na Caritas.
  2. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łomżyzwraca się do nas o wsparcie w postaci ofiar pieniężnych. Dary te są dużą pomocą dla tej uczelni, którą całkowicie utrzymują wierni i kapłani naszej diecezji. Jesienną zbiórkę na Seminarium Duchowne łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o odbieranie list w zakrystii lub kancelarii parafialnej.