Ogłoszenia Duszpasterskie XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021r.

1. Tegoroczny Tydzień Misyjny będziemy przeżywać pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Hasło to zaprasza nas, abyśmy odczytywali je w kontekście bieżącego roku duszpasterskiego, w którym Kościół w Polsce zaprasza nas do głębokiego, przeżywanego z wiarą i zaangażowaniem udziału we Mszy świętej. Duchowo i materialnie wspierajmy misje i misjonarzy.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
  • jutro - św. Łukasz Ewangelista, który jest patronem lekarzy. Pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami,
  • w środę 20 października – św. Jan Kanty, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów,
  • w piątek - Święty Jan Paweł II.

3. Pomnik świętego polskiego papieża, który dziś zostanie poświęcony przez Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego, jest symbolem          naszej wdzięczności Bożej Opatrzności za wielki dar Świętego Jana Pawła II dla naszej Ojczyzny i Kościoła, nie tylko w Polsce. Figura świętego papieża jest odlana w brązie. Autorką rzeźby jest pani Beata Aleksandrowicz z Radzymina. Wszystkim ofiarodawcom i wykonawcom papieskiego pomnika składam serdeczne Bóg zapłać.

1. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na WSD w Łomży. Na bardzo drogie zagraniczne leczenie chorej Julki Kierzkowskiej z Jedwabnego, za zgodą biskupa ordynariusza, będą zbierane ofiary do puszek.
  2. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, 3 Maja, Warszawskiej, Czystej, Targowej, Gdańskiej (3 rodziny), Lwowskiej, Cmentarnej, Wileńskiej, Kilińskiego, Lazurowej, Poniatowskiego, KŻR „Nadzieja”, Chrzczonek, Dzbędza, Załęża Eliasze, Kaszewca, Załęża Wielkiego. Na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła ofiary złożyli mieszkańcy Ponikwi Wielkiej i Mroczki Rębiszewo. Bóg zapłać!
  3. Zmarli nasi parafianie:

Śp. Kazimierz Woźniak z Ponikiewki w wieku 87 lat,

Śp. Ryszard Pruszkowski z Pruszk w wieku 73 lat, „Wieczny odpoczynek…”