Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021r.

 1. Kościół Święty w Polsce raduje się dziś z beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Bogu dziękujemy za kolejnych wielkich świętych Rodaków i starajmy się ich naśladować w codziennym życiu chrześcijańskim.
 2. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
 3. Jutro Dzień Fatimski. Różaniec do NMP z Fatimy o 17.30, procesja po Mszy św.
 4. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy Krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
 • w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup,
 • w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży będzie odprawiona w niedzielę o godz. 12.00
 1. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.
 2. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja. A dzisiaj przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
 3. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Gdańskiej (4 rodziny), Pruszk i Prycanowa. Bóg zapłać!

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk