Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła - 31.07.2022 r.

  1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia Słowa wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
  2. Jutro przypada 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” czyli o 17.00, gdy zabrzmią dzwony i syreny, zatrzymajmy się na chwilę zadumy i modlitwy za tych, którzy zginęli w obronie honoru i naszej Ojczyzny.
  3. Jutro od południa i przez następny dzień 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze naszi wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża.
  4. W tym tygodniu przypadają:

I czwartek miesiąca – od 6.30 modlimy się w intencji powołań kapłańskich,   zakonnych i misyjnych. W tym dniu wspominamy św. Jana Marię Vianneya, wspaniałego kapłana, który jest patronem wszystkich księży.

  • I piątek miesiąca– Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 7.30 - 9.00 i od 17.00.
  • I sobota miesiąca – Msza św. o godzinie 7.00.
  1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili Święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza Zbawiciela.
  2. Od 1 do 15 sierpnia na Górce Panny Marii o 21.00będziemy spotykać się na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego. Matce Bożej będziemy polecać naszą Ojczyznę oraz duchowo towarzyszyć pielgrzymom Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do zapisywania się do Białej Grupy Duchowych Pielgrzymów im. świętego Jana Pawła II.
  3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  4. Zmarł nasz parafianin śp. Roman Sokołowski z Różana w wieku 80 lat, „Wieczny…”