Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła - 11.07.2021r.

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
  • jutro – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup, męczennik, główny patron naszej Diecezji;
  • we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt,
  • w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła;
  • w piątek 16 lipca – święto NMP z Góry Karmel, MB Szkaplerznej. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  1. Burmistrz Gminy Różan i Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Różanie zapraszają na akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w dniu 17 lipca br. w godz. 09.00 – 13.00 w mobilnym ambulansie na parkingu przy Placu Obrońców Różana.
  2. Ofiary na potrzeby naszej parafii i pomnik Świętego Jana Pawła II złożyły rodziny z ul. Poniatowskiego i Lazurowej. Bóg zapłać!
  3. Zmarli nasi parafianie:

† śp. Henryka Mengarda z Brzóze Duże w wieku 76 lat,

† śp. Ryszard Zakrzewski z Różana w wieku 84 lat, „Wieczny odpoczynek”.