Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła - 10.07.2022 r.

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.
  2. W tym tygodniu patronują nam święci:
  • jutro Benedykt opat, patron Europy, twórca zakonów benedyktyńskich ze znaną regułą, „ora et labora” (módl się i pracuj),
  • we wtorek Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup, męczennik, główny patron naszej Diecezji,
  • we środę–  pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt,
  • w piątek –  Bonawentura, biskup i doktor Kościoła.
  1. 16 lipca (sobota) – święto NMP z Góry Karmel, Matki Bożej Szkaplerznej. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  2. W środę czcimy NMP z Fatimy. Modlitwa różańcowa o 6.30. Po Mszy św. Procesja Fatimska w Kościele.
  3. W piątek rozpoczynamy Nowennę do św. Anny przed odpustem naszej Patronki.
  4. W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
  5. Zmarła śp. Kazimiera Chełchowska z Różana w wieku 83 lat, „Wieczny odpoczynek…”