Ogłoszenia Duszpasterskie X Niedziela Zwykła - 06.06.2021r.

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
  2. W czwartek - zakończenie oktawy Uroczystości Bożego Ciała, czyli „Ostatnie Nieszpory”. Msza Święta, Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o godz. 18.00. Po Procesji Eucharystycznej - błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Prosimy rodziców by przyszli z dziećmi na to spotkanie z Panem Jezusem.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele Powszechnym. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post.
  4. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na Msze Święte zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
  5. W następną niedzielę po Mszy Świętej o 16.00 Procesja Fatimska. O 15.30 różaniec do Matki Bożej Fatimskiej.
  6. W tym tygodniu, we wtorek 8 czerwca, wspominamy Świętą Jadwigę Królową, tak bardzo oddaną narodowi polskiemu i litewskiemu.
  7. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Warszawskiej i Dzbędza. Bóg zapłać!