Ogłoszenia Duszpasterskie VII Niedziela Zwykła – 19.02.2023 r.

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
  2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
  3. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przy wyjściu przeznaczone są na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę, 26 lutego – w ostatnią niedzielę lutego ofiary składane do puszek, będą przeznaczone na Ukrainę.
  4. Ksiądz Proboszcz wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Wspólne Sprawy” zapraszają wszystkich parafian na uroczyste Mszę św. w dniu 26.02.2023 r. – 12.00. Po Mszy św. odbędzie się Apel poświęcony „Żołnierzom Wyklętym” z udziałem jeszcze żyjących niezłomnych bohaterami tamtejszych dni.
  5. Środą Popielcową (22 lutego) rozpoczynamy czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem, na znak pokuty, będą odprawiane o godz. 7.00, 09.00 i 18.00. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). W Wielkim Poście powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek i podejmijmy dobre postanowienia – czyny pokutne.
  6. Piątki Wielkiego Postu: godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ok. 15.15 i Msza św. o godz. 16.00. Ofiary składane na tacę podczas Drogi Krzyżowej będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych miejscowości oraz Koła Żywego Różańca, jak co roku, do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  7. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.30 – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  8. Wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy do Medjugorie i Neum.medugoriw 2023