Ogłoszenia Duszpasterskie VI Niedziela Zwykła – 12.02.2023 r.

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności. „Miej o nim staranie” Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia to hasło tegoroczonego Orędzia Papieża Franciszka na XXXI Światowy Dzień Chorego, obchodzony we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
  2. W wtorek przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla mnicha i Metodego biskupa. Święci Bracia Sołuńscy są patronami Europy.
  3. 14 lutego przypada święto zakochanych. Przykazanie miłości Boga i bliźniego, nas chrześcijan, obowiązuje przez cały rok. Oby wszyscy Polacy o tym pamiętali i zdali egzamin z dojrzałej, pełnej i odpowiedzialnej miłości w życiu rodzinnym, społecznym i politycznym.
  4. Ksiądz Proboszcz wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Wspólne Sprawy” zapraszają wszystkich parafian na uroczyste Mszę św. w dniu 26.02.2023 r. – 12.00. Po Mszy św. odbędzie się Apel poświęcony „Żołnierzom Wyklętym z udziałem jeszcze żyjących niezłomnych bohaterami tamtejszych dni.
  5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Przyjęło nas 1048 rodzin. Nie przyjęto nas w 201 Wszystkim Parafianom pragniemy za wspólną modlitwę, okazaną nam życzliwość, jak i rozmowy, z serca podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Składamy szczere staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii i kolędę.
  6. Komunikat w sprawie pomocy Ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji. Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii apeluję do wiernych Diecezji Łomżyńskiej o modlitwę za poszkodowanych w tym kataklizmie. Proszę aby w najbliższą niedzielę tj. 12.02.2023 r. po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar pieniężnych na pomoc poszkodowanym. Niech dobry Bóg ma w swojej opiece wszystkie ofiary tej tragedii. Niech zmarłych obdarzy życiem wiecznym, a tych którzy ocaleli, da nadzieję i duchowe umocnienie. + Tadeusz Bronakowski Wikariusz generalny
  7. Zmarli:

† Ksiądz Kanonik Jerzy Kazimierz Średnicki, Odszedł do Pana w dniu 4 lutego 2023 r. w wieku 90 lat, w kapłaństwie 64 lata, emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej, proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Lachowie (1985-1993), proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Dąbrowie Wielkiej (1993-2006)

Ksiądz Prałat Witold Nagórski Odszedł do Pana w dni 9 lutego 2023 r. w wieku 91 lat, w kapłaństwie 64 lata emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej, proboszcz parafii pw. św. Stanisława BM w Zarębach Kościelnych (1978 – 1991), proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie (1991 – 2005), pogrzeb w dniu 13 lutego 2023 r. o godz. 10.30 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.